Właśnie wróciliśmy z ostatniej , z cyklu „Wakacyjne wycieczki, wyprawy.
Dziś z bliska mogliśmy się przyjrzeć owadom żyjącym na naszych łąkach
i pracy ornitologów, pracujących w ramach
Krajowej Sieci Stacji Obrączkowania Ptaków.
Pani Kamila z Sudeckiej Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Uniemyślu rozdała lupy, pudełka, siatki do łapania owadów i wyjaśniała „łowcom owadów” różnice, podobieństwa i ciekawostki z życia tych przedstawicieli naszej fauny. Mogliśmy też uczestniczyć w obrączkowaniu ptaków, a ornitolodzy opowiedzieli nam  w jakim celu są one obrączkowane. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy upieczoną na ognisku kiełbasę.

Było wesoło i ciekawie,  jak na każdej wyprawie tego lata.
Uczestnicy wycieczek i ich organizator – Centrum Kultury w Kamiennej Górze serdecznie dziękują Fundacji PZU
za finansowe wsparcie projektu „Wakacyjne Wycieczki”.


Wczoraj, tj. 20 sierpnia, kamiennogórscy podróżnicy odwiedzili Dobków.

Podczas wycieczki do Krainy Wygasłych Wulkanów zapoznali się z historią powstania naszej planety, podziwiali mnogość występujących na tych terenach skamielin, skał i minerałów oraz zapoznali się  z procesami chemicznymi rządzącymi różnego rodzaju  wulkanami na całym świecie.
W Laboratorium Czterech Żywiołów, podczas samodzielnie wykonywanych doświadczeń, odkrywali zadziwiające właściwości żywiołów. Najbardziej interesującym i efektownym doświadczeniem
było wytworzenie barwnych  „wulkanów”.  

Pobyt w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie to piąta  wycieczka zorganizowana przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze w ramach projektu „Wakacyjne Wycieczki”.

Projekt  ten finansowany jest ze środków Fundacji PZU


Szóstego sierpnia  Centrum Kultury  w Kamiennej Górze
zorganizowało kolejną wycieczkę.
Tym razem  poznaliśmy dwie atrakcje Karpacza – Karkonoskie Tajemnice i  Mały – Wielki Świat Makiet Kolejowych.  Duże wrażenie zrobiły na uczestnikach tajemnicze postacie z przekazów i legend związanych z Karkonoszami . Z zainteresowaniem  słuchaliśmy ciekawych historii o Walończykach, ich życiu i zwyczajach.
Świat kolejek zapewnił uczestnikom dużo informacji o historii kolejnictwa, możliwość wirtualnej podróży w różne strony świata. Jednym słowem - dużo zabawy, a dla niektórych to może początek ciekawej pasji – modelarstwa.Wyprawa do Karpacza to już czwarta wycieczka realizowana w ramach projektu „Wakacyjne wycieczki”. Są one finansowane ze środków Fundacji PZU.


             23 lipca zawędrowaliśmy do kopalni złota w Złotym Stoku. Podczas 10-godzinnej wycieczki uczestnicy poznali ogrom wysiłku, który był konieczny, by wydobyć złoto. Zwiedzili podziemne tunele, średniowieczną osadę górniczą i sztolnie ochrową.
Mieli też okazję wypłukać odrobiny złota, które zabrali ze sobą.            Na zakończenie  wizyty w kopalni Wielki Skarbnik wręczył grupie  Certyfikat Zdobywcy Kopalni Złota w Złotym Stoku.

Wycieczkę do kopalni złota zorganizowało  Centrum Kultury  w Kamiennej Górze w ramach projektu „Wakacyjne wycieczki”, który finansowany jest ze środków Fundacji PZU. 


18 lipca, w szkółce leśnej w Krzeszowie uczestnicy wycieczki spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa. Wspólnie obejrzeli uprawy leśne
w szkółce, a potem na pięknej, zielonej , słonecznej polanie  odgadywali nazwy zwierząt, dowiadywali się, co jest ich przysmakiem,  na drewienkach malowali liście.
Po zajęciach przyszedł czas na wspólny posiłek. Wszyscy z apetytem zjedli upieczone nad ogniskiem kiełbaski. Warsztaty w Krzeszowie odbyły się w ramach projektu
„Wakacyjne  wycieczki”, które organizowane są przez
Centrum Kultury, a finansowane  ze środków Fundacji PZU


Dziewiątego lipca Centrum Kultury w Kamiennej Górze zabrało trzydziestkę dzieci, w tym podopiecznych
Powiatowego Ośrodka Wsparcia – Środowiskowego Domu Samopomocy, na wycieczkę do Kłodzka.
Celem podróży była pruska forteca z XVIII wieku - Twierdza Kłodzka.

Trwająca ponad trzy godziny Gra o Fort była ekscytującą zabawą, ale też okazją do poznania istotnych wydarzeń  w historii regionu.  Wycieczka do Kłodzka była pierwszą z sześciu, które odbędą się podczas wakacji  w ramach projektu „Wakacyjne wycieczki”.
Są one finansowane ze środków Fundacji PZU.